Szukaj
Reklama

Volkswagen Touareg – "auto dla ludu" w segmencie premium?

Touareg to okręt flagowy Volkswagena. Największy, najdroższy i najbardziej luksusowy. W nowej generacji zyskał jeszcze więcej nowoczesnej technologii, ale… czy to nadal „samochód dla ludu”?

Zobacz nasze filmy

Nowy Touareg wyszedł przed szereg! Kto teraz kupi Porsche Cayenne?

Nowy Touareg wyszedł przed szereg! Kto teraz kupi Porsche Cayenne?

Wyświetlenia: 6 286

Czy nowy Volkswagen Touareg nie wyprzedził przypadkiem Porsche Cayenne?

 

Na jakim modelu bazowało pierwsze Porsche Cayenne? Oczywiście na Volkswagenie Touareg. Zostało zaprezentowane rok po pierwszej generacji VW Touarega. I tak wspólna historia obu aut twa nieprzerwanie od 15 lat.

 

Zawsze wyglądało to w ten sposób, że to Cayenne stało na przedzie, a Touareg znał swoje miejsce w szeregu. Teraz jesteśmy na prezentacji trzeciej generacji SUV-a Volkswagena, a ponieważ akurat mamy na teście w redakcji Cayenne, od razu porównamy obydwa samochody. Sprawdzimy, czy nowy Touareg przypadkiem nie wyszedł przed szereg? Czy nie jest bardziej zaawansowany technologicznie niż Porsche? I czy nie wskoczył już do segmentu premium?

 

Rola modelu Touareg w gamie Volkswagena jest zupełnie inna niż Cayenne w Porsche. Cayenne stoi na podobnym poziomie co inne modele w ofercie marki. Z kolei Touareg, można powiedzieć, prowadzi stado Volkswagenów jako ten najwyższy pod względem wyposażenia i technologii. Czy zatem lepiej być przywódcą w stadzie Volkswagenów czy niewyróżniającym się Porsche? Sprawdzimy.

 

Zapraszamy na film.

Mateusz Raczyński
Dodano: 5 miesięcy temu
zdjęcia: Mateusz Raczyński
Reklama
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...