Szukaj
Reklama

Ocena kierowcy - Opel Astra J Sedan

Danor, 7 miesięcy temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Opel Astra J Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW od 2012 - Oceń swoje auto
4,57
12% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
5,0
Całokształt
Astra 4 generacji w wersji sedan, piękny design, miło się na niego patrzy. Obecnie końcówka produkcji i atrakcyjna cena. Komfortowe i wyciszone wnętrze, komfortowe prowadzenie - pod tym względem blisko segmentu D. Bez porównania z budżetowymi autami w podobnej cenie. Minus - z uwagi na masę duże spalanie w mieście. Jedna z ostatnich okazji do zakupu niewysilonego, wolnossącego i długowiecznego silnika. Szukałem nowego samochodu w okolicach 50 tys. zł i wykonałem jazdy testowe u wielu producentów. Astra mnie do siebie przekonała.
Wrażenia
4,0
Silnik
Bardzo przyjemny w użytkowaniu silnik. Dostojny, wysoka kultura pracy. Jestem przyzwyczajony do jednostek wolnossących, dlatego moje wrażenia są lepsze przy tym silniku niż 1.4T. Można go porównać do dojrzałego arystokraty, a 1.4T do narwanego młodzieńca.. Mocy ma akurat tyle, ile wystarczy do spokojnej jazdy po trasie, a czasem na pokazanie pazura. Lubię go słuchać, wyciszenie jest OK, wiem że będzie bezproblemowo służył latami. Wada - nie jest najlepszy pod gaz. Da się, ale wtedy trzeba kontrolować luzy zaworowe i koszty wzrastają. Gdyby nie to byłby wybitnym ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego Silnik i tak bardzo ekonomiczny biorąc pod uwagę, że ciągnie 1.5 tony.
5,0
Skrzynia biegów
Niczego jej nie brakuje. Przełożenia dopasowane, jak ktoś jeździ po autostradach niemieckich może mu brakować 6 biegu po 140 km. Piaty bieg 140 km i 4000 obrotów - optymalne.
5,0
Układ jezdny
Prowadzi się świetnie. Auto jest ciężkie i trzyma się drogi jak murowany kibel. Nie ma problemu z ostrzejszym wchodzeniem w zakręty. Ma się wrażenie prowadzenia auta z segmentu d.
5,0
Karoseria
Jeden z najładniejszych sedanów w tym segmencie. Przyjemnie na niego popatrzeć. Co do trwałości karoserii - o tym można wypowiedzieć po 10 latach. Podobno od tej generacji ople są dobrze zabezpieczone.
Komfort
3,0
Widoczność
Do przodu jest OK. Widać wszystko. Wbrew wielu opiniom tutaj, słupki przednie nie przeszkadzają. Gorzej z widocznością do tyłu- czujnik parkowania wysoce wskazany.
4,0
Ergonomia
Czyta się że sedany mniej praktyczne od hatchów. Guzik prawda. Bagażnik o ponad 100 litrów większy. Ja mebli nie wożę, wózek i kosiarka wchodzą spokojnie.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Działa jak trzeba. Dodatkowa opcja grzania tyłka przez fotel za psie pieniądze.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Z przodu miejsca dosyć, ma się wrażenie bycia w samochodzie segmentu D. Z tyłu jest dostatecznie. Wszystko się mieści - kolana, nogi, głowa, nie trzeba się zwijać w kłębek, ale bez szału.
5,0
Wyciszenie
Bez zastrzeżeń, plus wysoka kultura pracy silnika
Ekonomiczność
4,0
Koszty utrzymania
Auto jak na te czasu oferuje nieskomplikowaną budowę i wysoki komfort. Mało rzeczy do popsucia się, zwłaszcza przy niewysilonym silniku. Auto jest ciężkie - więc koszty benzyny będą większe pomimo ekonomicznego silnika. W trasie jest dobrze - 6.6 l / 100 normalna jazda, rekord 5.9 przy ekodrivingu, 7,1 jak się człowiekowi spieszy i szarżuje. Miasto - nie ma zmiłuj - wypije 10 litrów na 100 km (Katowice poranny i popołudniowy szczyt).
5,0
Stosunek jakość/cena
Nie ma porównania i w tej chwili konkurencji. Za 52 tys. auto segmentu C, komfort jazdy w stronę segmentu D, metalik, jakieś tam drobne doposażenie. Podobna cena do C - Elyshee i Tipo, a jakość wykończenia i wrażenia z jazdy zdecydowanie na korzyść Astry. Jedyna wada - tamte pojazdy da się w odpowiedniej konfiguracji bezproblemowo zagazować, niemniej to budżetowe produkcje i to się czuje. W Astrze nie ma się wrażenia oszczędności na każdym elemencie.
Reklama
Niezawodność
5,0
Drobne usterki
Jak dotąd brak
5,0
Poważne usterki
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,6
Maksymalne średnie zużycie paliwa
10,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,9
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dziennik kosztów dla Opel Astra J Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Średni koszt przejechania 100 km
33,71 zł
9,0
l/100km
9,9
l/100km
Zobacz dzienniki
Opel Astra J Sedan
Szukasz auta do miasta?
Dopasujemy dla Ciebie odpowiedni model!
Mercedes A200
Dopasujemy Ci auto
Pierwszy krok