Reklama

Okres użytkowania: 4 lata
Lancia Ypsilon III 1.3 16v MultiJet 75KM 55kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik : Trwałość i ekonomiczność
Karoseria : Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Dobrze wyciszone i przemyślane wnętrze z dobrym nagłośnieniem i szklanym otwieranym dachem.
Auto super! Bardzo niezawodne, Nadwozie - zero rdzy (ocynk), bardzo wygodne, wręcz luksusowe. Szklany otwierany dach, Bardzo dobre materiały wykończeniowe, klima, pełna elektryka, nagłośnienie Bose, dobre wyciszenie - przy 100km/h praktycznie cisza i szum nawiewu, wspomaganie City (można kręcić kierownicą małym palcem) . Bagażnik można regulować dzięki przesuwanej i składanej kanapie - wersja 5-co osobowa, 5 zagłówków, 5 pełnych pasów bezpieczeństwa, 4 poduszki powietrzne. Fotele bardzo wygodne z regulowanym podparciem lędźwiowym. Podwozie to standard Fiata Punto II. McPerson + belka. Działa bez zarzutu. Raczej ustawione na wygodę. Silnik to standard Fiata 1.3 Multijet (diesel). 75KM może nie jest mistrzem prędkości ale odwdzięcza się na stacji benzynowej. W trasie spala ok 4,2L/100km. W mieście ok 5,5/100. Nie bierze oleju, nie ma dwumasy, na łańcuchu rozrządu. Zalecam zalewanie olejem Selenia 5W40 WR tak jak zaleca producent. Bardzo ładnie/miękko działa na tym oleju. Wcześniej był Castrol, Mobil1 i Motul. Na Selenii działa najlepiej (chociaż sam olej jest najdroższy z nich). W ciągu 4 lat używania było robione ustawienie geometrii, wymienione tarcze i klocki z przodu, czyszczenie bębnów z tyłu, wymieniono paski osprzętu silnika, Szkokda, że Lancii już się nie produkuje - wielki błąd ze strony koncernu Fiata. Gdyby teraz można było kupić Lancię Deltę Integrale Competizione - brałbym w ciemno. Mam jednak zastrzeżenia do ASO Fiata. Umawiam się na konkretną datę, godzinę, na zrobienie konkretnych rzeczy jadę 30km a po przyjeździe na miejsce mówią mi, że nie mają części zamiennych do mojego modelu i mam zostawić auto. A jak mam wrócić do domu? Bezmyślni ludzie.. olewają klienta.
Wrażenia
Super biorąc pod uwagę stosunek moc/trwałość/ekonomiczność.
Dobrze działa, nic się nie dzieje. Przy zimnym silniku przy puszczaniu sprzęgła drży karoseria. Po rozgrzaniu ten efekt zanika.
Miękki. Fajny do miasta ale na trasie przy wyższych prędkościach może być problem.
Trwała ocynkowana, bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją.
super
Wszystko jest pod ręką, regulacja elektryczna szyb, lusterek, dachu.
na zimnym silniku słabo, po rozgrzaniu jest ok.
Małe auto ale dzięki wszechstronnej regulacji przednich i tylnych siedzeń bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Super jak na silnik diesla.
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Koszty są bardzo niskie a usterkowość zerowa. Wszystkie wymiany robiłem z własnej inicjatywy a nie z konieczności bo coś się zepsuło.
Bardzo niedoceniony model. Dziwię się ludziom którzy wolą kupić jakieś Clio albo Fabie bo to auta tandetne
Reklama
Bezawaryjność (drobiazgi)
Nic się nie zepsuło do tej pory.
Bezawaryjność (poważne usterki)
Brak usterek ani awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16v MultiJet 75KM 55kW [l/100km]

Średnie zużycie
Minimalne średnie zużycie paliwa
Maksymalne średnie zużycie paliwa
5,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Lancia Ypsilon III
Nie wiesz jakie wybrać auto? Zapytaj naszego automatycznego doradcę!
Ford or Kia

Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Baza wiedzy

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Szybki kontakt

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.