Aktualnie przeglądasz

Przebieg: 192 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Alfa Romeo 159 I Sportwagon 1.9 JTDM 120 KM 88 kW - Oceń swoje auto
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria : Auto pięknie wygląda i mimo, że od premiery minęło 10 lat sporo ludzi się za nim ogląda :)
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Zawieszenie : Drobne problemy ze skrzypiącymi wahaczmi
Ogólnie rzecz biorąc jestem z auta zadowolony. Nie przysparza mi problemów, nigdy mnie nie zawiodło. Do tego pięknie wygląda i mimo paru lat na karku wyróżnia się wśród reszty aut. Prawdopodobnie zdecydowałbym się jeszcze raz na to auto, lecz z mocniejszym motorem i bogatszym wyposażeniem. Przez 20tys km które zrobiłem oprócz łożyska w kole i pakietu startowego po zakupie nie musiałem nic robić.
Silnik nie sprawia problemów. Jest niezawodny, jak to diesel troche głośny zanim się rozgrzeje. Dodatkowo mój egzemplarz jest po dosyć mocnym programie na 170km, usunięty DPF i EGR. Ogólnie bez zastrzeżeń
Według mnie skrzynia chodzi dobrze. Biegi wchodzą dosyć ciężko, trzeba użyć przy tym trochę więcej siły niż w innych autach. Ale poza tym jest ok- nie zgrzyta i jest precyzyjna. Należy uważać na oplowskie skrzynie M32- siadają łożyska (w mojej niestety już powoli lekko je słychać)
Auto świetnie się prowadzi. Czasem trochę czuć masę (1600kg pokazało na wadze ze świecącą rezerwą :) ) ale odpowienio zestrojone zawieszenie i precyzyjny układ kierowniczy pozwalają na pewne prowadzenie auta.
Reklama
Dosyć masywne słupki, lusterka jeśli chodzi o wielkość średnie- rewelacji nie ma, ale przesadnie nie przeszkadza podczas użytkowania.
Trzeba się do paru rzeczy przyzwyczaić. Generalnie kiedy wsiadłem pierwszy raz to miałem parę problemów z obsługą- nie jest tak intuicyjnie jak u konkurentów, szczególnie niemieckich, ale temat do szybkiego ogarnięcia. Beznadziejne otwieranie bagażnika (na podsufitce lub z kluczyka)- dopiero po liftingu można otworzyć klapę bagażnika przyciskiem zewnątrz. Trochę małe kieszenie w drzwiach i tylko 1 mały uchwyt na napój. Gniazdo zapalniczki w przeciętnym miejscu (w tunelu środkowym koło hamulca ręcznego) kabel od ładowarki wisi akurat koło lewarka od biegów.
Dobrze chłodzi i nagrzewa. Jak to diesel, dłużej się rozgrzewa
Kierowca i pasażer z przodu mają wystarczającą ilość miejsca. Problem zaczyna się z tyłu- jest dosyć ciasno. Niektóre kompakty oferują większą przestrzeń z tyłu, jak i nie auta segmentu B
Auto dobrze wyciszone. Dzięki skrzyni sześciobiegowej w środku przy wyższych prędkościach nie słychać silnika, a opony i szum powietrza
Auto jak na diesla sporo pali. W mieście zimą nawet 10l, latem około 9l. Jeśli chodzi o trasę to spokojna jazda około 100km/h 5.5l, prędkości autostradowe ok. 6.5l. Średnia na komputerze z kilkunastu tysięcy km z lekką przewagą tras to około 7.1l. Części niestety dość drogie, ale na szczęście nie trzeba ich często wymieniać
Auta te szybko traciły na wartości, dzięki czemu za niewielką sumę można dostać na prawdę fajnie wykonane i porządne auto
Reklama
Poza pakietem startowym i małymi zaniedbaniami poprzedniego właściciela wymieniłem tylko łożysko w kole. Ponadto musiałem zmienić wahacze górne ponieważ zaczęły skrzypieć- założone były jakieś najtańsze chińskie i wytrzymały 20tys km
Nie miałem z autem żadnych poważnych problemów- oby tak dalej.
Zużycie paliwa 1.9 JTDM 120KM 88kW [l/100km]
6,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
Jest to średnie minimalne zużycie paliwa jakie zanotowałeś w jeździe mieszanej, w cyklach miejskich i pozamiejskich, z możliwością dowolnej przewagi jednego z nich, do wykluczenia cyklu pozamiejskiego włącznie.
6,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
Jest to średnie maksymalne zużycie paliwa jakie zanotowałeś w jeździe mieszanej, w cyklach miejskich i pozamiejskich, z możliwością dowolnej przewagi jednego z nich, do wykluczenia cyklu pozamiejskiego włącznie.
9,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
Jest to najmniejsze zużycie paliwa, jakie odnotowałeś pokonując możliwie duży dystans z zachowaniem maksymalnie umiarkowanej dynamiki i prędkości na jaką pozwoliły warunki drogowe, najlepiej krajowe.
Fabryczne średnie zużycie paliwa
6,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Czy ocena była przydatna?

Dyskusja

Ładowanie komentarzy...