Szukaj
Reklama

Mercedes G500 - zmieniło się wszystko i nic się nie zmieniło

Dodano: 6 miesięcy temu
Wyświetlenia: 3 800
Komentarze: 2

Po czym poznamy nową Gelendę? Czy niemiecki samochód terenowy po wprowadzonych zmianach jest lepszy od poprzednich wersji?

 

Klasa G to najbardziej rozpoznawalny na świecie Mercedes. Przyzwyczailiśmy się też, że legendarna Gelenda od lat jest produkowana bez większych zmian. W tym roku jednak zmiany zaszły, co podzieliło miłośników niemieckiej terenówki na dwa obozy. Jedni zaczęli mówić: „Tylko na tyle ich stać?”, drudzy natomiast: „To koniec męskiej Klasy G!”

 

Jaka jest nowa Gelenda? Jak zmienił się ten samochód w porównaniu do poprzedniej wersji? I co sprawia, że nową Klasę G rozpoznamy już z daleka?

 

Poza światłami, które w środowisku miłośników marki mogą budzić małe kontrowersje, zmieniło się wiele. Zwiększono prześwit, głębokość brodzenia, kąt zejścia i natarcia, zwiększono szerokość. Po raz pierwszy też kierowcę w terenie wspomaga elektronika. W środku natomiast największą zmianą jest brak analogicznych zegarów. 

 

A co pozostało bez zmian? Żartobliwie możemy powiedzieć, że blacha nie ugięła się pod naciskiem osób odpowiedzialnych za aerodynamikę. 

 

Jak nowa Klasa G zachowuje się w terenie? Czy jest lepsza od poprzednich wersji? Lepsza od ikony, którą znamy już od 40 lat?

 

Zapraszamy na film.

Reklama

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mercedes Klasa G W464 Terenowy
Szukasz auta do miasta?
Dopasujemy dla Ciebie odpowiedni model!
Renault Megane
Dopasujemy Ci auto
Pierwszy krok