Szukaj
Reklama

Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech 131 KM, 2018 - test AutoCentrum.pl

Dodano: 8 miesięcy temu
Wyświetlenia: 4 079
Komentarze: 1

Citroen C4 Cactus po faceliftingu to zupełnie inne auto. Stracił charakter czy zmienił charakter?

 

Citroen C4 Cactus w momencie premiery trochę szokował – niecodziennym wyglądem, charakterem i… dość innowacyjnym rozwiązaniem w postaci airbumpów, czyli plastikowych osłon do ochrony przed zderzeniem z wózkiem sklepowym lub otwieranymi drzwiami innego auta na parkingu.

 

Od tego czasu minęło cztery lata. W międzyczasie wiele innych modeli Citroena zaczęło stylistycznie nawiązywać do Cactusa. Airbumpy dostało nawet C3, a na drogi wyjechało naprawdę sporo Cactusów. Tak odważna stylistyka może była ryzykowna, ale to się najwyraźniej opłaciło.

 

Citroen jednak szokować najwyraźniej już nie chce. Cactus po faceliftingu zdecydowanie mniej się rzuca w oczy. Zmienił czy stracił charakter?

 

Airbumpy zostały, ale powędrowały w miejsce, w którym pełnią tylko część pierwotnej funkcji – tak, by jak najmniej rzucać się w oczy. Nie ma już natomiast tych na przednim i tylnym zderzaku.

 

Citroen C4 Cactus to nie jest już crossover. Po faceliftingu to auto kompaktowe – hatchback, gotowy by konkurować z innymi przedstawicielami tego segmentu. To całkiem nowe podejście do tego modelu.

 

Warto też dodać, że Citroen wraca do korzeni – do bezwzględnego komfortu hydropneumatycznego zawieszenia. Nowy Cactus debiutuje z zupełnie nowym rodzajem zawieszenia z PHC, czyli Progressive Hydraulic Cushions. Jak będzie zachowywał się na nierównościach?

 

W filmie powiemy też, jak zmieniło się wnętrze odświeżonego Cactusa i dzięki jakim zabiegom poprawiono wyciszenie.

 

Nie zabraknie też oczywiście wrażeń z jazdy.

 

Testujemy silnik 1.2 PureTech o mocy 131 koni mechanicznych. Ile zużywa paliwa na autostradzie i w mieście? A jakie ma przyspieszenie?

 

Zapraszamy na test.

 

Reklama

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Citroen C4 Cactus Crossover Facelifting
Szukasz auta?
Dopasujemy dla Ciebie odpowiedni model!
BMW X2
Dopasujemy Ci auto
Pierwszy krok