Szukaj
Reklama

Boxer, CVT i AWD - czy to dobra mieszanka dla Subaru XV?

Dodano: 2 miesiące temu
Wyświetlenia: 2 868
Komentarze: 3

Subaru to nie tylko Impreza. To także crossover XV, który całkiem nieźle radzi sobie w terenie. Sprawdziliśmy, jak spisuje się na co dzień.

 

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją, kojarzy markę Subaru przede wszystkim z niebieską Imprezą, jeżdżącą po odcinkach specjalnych. Ale od pewnego czasu Subaru nie bierze już udziału w rajdach. Ma też inne ciekawe modele. I właśnie jeden z nich mieliśmy okazję przetestować. 

 

Jak jeździ Subaru XV? Testowaliśmy model z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 koni mechanicznych. Jego znakiem rozpoznawczym jest oczywiście silnik boxer, napęd na cztery koła i skrzynia CVT. Jednocześnie przekonuje nas, że Subaru za nic nie poddaje się modzie na downsizing. Czy to dobry kierunek? 

 

Samochód jest dość mocno zawieszony, zatem bez problemu wjedziemy nim w teren. Czy zatem Subaru XV to bardziej miejski crossover czy może idealne auto terenowe? 

 

W testowanym egzemplarzu mamy do czynienia z topową wersją Exclusive. Co znajdziemy w standardzie? Którzy asystenci będą szczególnie pomocni w czasie jazdy? I co szczególnie nam się w tym aucie podobało?

 

Zapraszamy na film. 

Reklama

Zobacz również

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Subaru XV II
Szukasz auta do miasta?
Dopasujemy dla Ciebie odpowiedni model!
Mercedes A200
Dopasujemy Ci auto
Pierwszy krok