Szukaj
Reklama

Czy każdy SUV musi mieć napęd 4x4? Poradnik Kierowcy

Dodano: 10 miesięcy temu
Wyświetlenia: 1 392

Czy kupując SUV-a, powinniśmy zdecydować się na napęd na cztery koła?

 

Szukając samochodu, zaczynamy od wyboru silnika, wyposażenia i oczywiście rodzaju nadwozia. Najczęściej wybieranym obecnie nadwoziem jest SUV we wszystkich rozmiarach - ustępuje miejsca jedynie kompaktom. Skąd taka popularność?

 

SUV-y cenimy za przestronne wnętrze, wyższą pozycję za kierownicą, a także trochę większy prześwit, który pozwala nie tylko swobodnie wjechać na krawężnik, ale też nie obawiać się o podwozie na nieutwardzonych drogach.

 

Ale czy każdy SUV powinien mieć napęd na cztery koła? Niekoniecznie. Niektórzy błędnie postrzegają SUV-y jako auta terenowe, ale przecież one nie po to zostały stworzone. Służyć mają głównie rekreacji, dalekim podróżom, podjazdom na kemping czy nad jezioro. Nikt rozsądny nie będzie SUV-em wjeżdżał w ciężki teren. W przeważającej większości auta te nie zjeżdżają z asfalu. Kiedy zatem potrzebujemy napęd 4x4, a kiedy spokojnie możemy z niego zrezygnować?

 

Obejrzyj nasz poradnik. W filmie powiemy o zaletach napędu na cztery koła. Wymienimy także minusy - bo te również niestety występują. 

 

Zapraszamy na film.

 

Poradnik powstał we współpracy z Das WeltAuto.

 

Reklama
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...