Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Dane techniczne

Dane techniczne to rzeczowy dział zawierający szczegółowe informacje na temat samochodów – konkretne dane i liczby. Poszczególne modele, z podziałem na generacje i wersje nadwoziowe są tutaj – można powiedzieć – rozłożone na czynniki pierwsze. W ciągu kilku chwil otrzymamy porcję rzetelnej wiedzy na temat interesującego nas samochodu.

Jakie informacje otrzymujemy?

Po pierwsze – przede wszystkim pełną specyfikację samochodów 88 marek. szczegóły nadwozia, czyli przede wszystkim: podstawowe parametry tj. liczba drzwi, miejsc, średnica zawracania, a ponadto wymiary samochodów, zarówno zewnętrzne (długość, szerokość, wysokość, rozstaw osi itd.), wewnętrzne (np. odległość oparcia przedniego od komory silnika, odległość między siedzeniami itd.), jak i wymiary bagażnika. Dodatkowo dane uzupełniamy o informacje na temat własności terenowych (np. kąt natarcia) i transportowych auta.

Po drugie – baza zawiera dane dotyczące szczegółów technicznych silnika, czyli jakie typy jednostek napędowych (benzynowe, wysokoprężne, hybrydowe, elektryczne) są lub były oferowane w danym modelu i w jakim okresie były montowane. Wybierając interesujący nas w kontekście konkretnej generacji i rocznika silnik, automatycznie otrzymujemy informację zwrotną nie tylko na temat jego pojemności, ale też mocy, maksymalnego momentu obrotowego, zastosowanego rozrządu, liczby i układu cylindrów itd. Poza tym pojawiają się tu również dane o montowanych przez producenta hamulcach, układzie kierowniczym, oponach, felgach czy rodzaju zawieszenia i napędu. Poza rodzajem skrzyni i liczbą stopni, są też podane osiągi (prędkość maksymalna, przyspieszenie 0-100 km/h), zużycie paliwa, a nawet informacje dotyczące masy, emisji spalin i akumulatora.

Co istotne, cały raport – ze wszystkimi danymi technicznymi auta – można od razu wydrukować.

Kiedy przydadzą się informacje o danych technicznych auta?

Jeśli chodzi o dane techniczne aut, to w dowodzie rejestracyjnym pojazdu mamy wpisane zaledwie parę szczegółów: rodzaj, pojemność i moc silnika, stosunek mocy do ciężaru, liczbę miejsc siedzących/stojących, dopuszczalną masę całkowitą, liczbę osi. A co jeśli zdarzy się, że będziemy potrzebowali więcej szczegółów, np. zamawiając części zamienne? Nikt raczej na co dzień nie wozi ze sobą instrukcji obsługi obsługi z pełną specyfikacją samochodu. Wtedy z pomocą przychodzi AutoCentrum i dział Dane techniczne. Niezastąpiony jest też w momencie, gdy porównujemy parametry różnych modeli, przymierzając się do zakupu, albo po prostu zastanawiamy się, czy nasz samochód ma więcej mocy niż auto sąsiada.