Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Wyprawa Volvo Origin Expedition – poznajemy Szwecję zza kierownicy Volvo

Przemysł motoryzacyjny w Europie to dziesiątki, a w niektórych przypadkach ponad sto lat tradycji. Na przestrzeni czasu powstało wiele przełomowych modeli, rozwiązań, projektów. Wiele punktów widzenia, zależnych często od mentalności i życia codziennego ludzi, którzy projektowali i konstruowali samochody. Oni stawiali przed sobą różne cele. Jedni chcieli budować samochody szybkie, inni rodzinne, jeszcze inni uniwersalne czy miejskie. Ale jedna firma postanowiła, że będzie produkowała samochody przede wszystkim bezpieczne. Wiecie doskonale, że mowa o Volvo, które na niemal całym świecie stało się synonimem bezpieczeństwa już wiele lat temu. Fascynacja marką i jej obecnym kształtem sprowokowały nas do tego, aby na własne oczy przekonać się, co wpływa na ludzi, którzy projektują modele Volvo. Postanowiliśmy zatem wybrać się do Szwecji i za kierownicą Volvo V90 zwiedzić część tego kraju, poznać jego kulturę, zwyczaje mieszkańców i wartości, które wpływają na ich codzienność. Zapraszamy zatem na pierwszą część relacji z wyprawy Volvo Origin Expedition, gdzie skupimy się na tym, jak w trasie sprawowało się nasze Volvo V90 w wersji Inscription D5 AWD z pakietem Polestar.

Zobacz nasze filmy

Powrót do korzeni Volvo (Volvo Origin Expedition) - odcinek 1

Powrót do korzeni Volvo (Volvo Origin Expedition) - odcinek 1

Wyświetlenia: 1 237

Wyruszyliśmy do Szwecji, by dotrzeć do korzeni Volvo. Sprawdzimy, czy tamtejsze warunki rzeczywiście mają wpływ na konstrukcję samochodów marki. W wyprawie towarzyszy nam Volvo V90.

Jak jeździ się po Szwecji? Czy - tak jak w Polsce - zdarza się stać w korkach? Czy tamtejsze drogi są gładkie jak stół? I czy Volvo jest tam marką, która dominuje na ulicach? To wszystko w naszym filmie. Ponadto dowiecie się, czy Szwedzi wolą SUV-y, sedany czy kombi i dlaczego używają opon z kolcami.

Zapraszamy na film.

Michał Gruszczyk
Dodano: 23 dni temu
zdjęcia: Michał Gruszczyk
Reklama
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...